ODHALENO! Investice tiskového mluvčího: zbourání Prioru a zatravnění náměstí

Tiskový mluvčí radnice prozradil své priority pro příští období. Rozhlasovou stanici Region informoval o zbourání Prioru, které proběhlo v noci z 31. března a 1. dubna. Tím ale zdaleka nekončí záměry muže, jehož ústy mluví jihlavská radnice. Po zbourání Prioru bude pokračovat proměna centrálního náměstí.

„Uvažuji o najmutí profesionálního odstřeďovače a armády špičkových trávníků,“ informoval server Občasník mluvčí Tusil.

Na žádost, aby svou myšlenku rozvedl reagoval mluvčí strohým konstatováním. “ Se svými myšlenkami se nehodlám rozvádět,“ prohlásil Tusil.

Není zcela jasné, zda investice tiskového mluvčího budou podpořeny dotací ze strany Evropské unie nebo nadnárodních zahrádkářských organizací, unikla jen informace, že akce má motto: „Kdo seje vítr, sklízí bouři, kdo seje trávu, žije v kouři“. Kvalitu trávníku na náměstí by zřejmě musel posoudit nezávislý holandský audit. Pokud by kvalita trávníku nevyhovovala přísným nárokům kvality, pak by jihlavské radnici hrozila korekce, v horším případě koroze.

V politických kuloárech klíčí myšlenka pojmenování zatravněného náměstí po autorovi myšlenky – Tusilovo náměstí.

Skvostem travnatého náměstí Tusilova náměstí bude monumentální pozlacená hokejka. Původní nápad vzešel z ankety mezi obyvateli, jen zrovna nevíme, kterého města. „V Brně jsou hodiny, kterým prý nikdo nerozumí, zde budou na hokejce hodiny dokonalejší, budou ukazovat přesný čas,“ vysvětluje mluvčí Tusil.

Pozlacená hokejka s hodinami má podle plánu mluvčího Tusila ukazovat přesný čas do začátku nejbližšího zápasu HC Dukla.

 

Vyjádření lídra opozice v zastupitelstvu (doplněno 1.4.2015 odpoledne):

„Jak známo zakladatel našeho hnutí pan Babiš má blízko k zemědělství a biopalivům. V tomto duchu chceme požádat pana Tusila o uvolnění části pozemku pro pěstování kukuřice a řepky. Propojit náměstí s Komunitní zahradou František, která má vzniknout v nádvoří za knihovnou se nám zdá rozumnější než z něj odstranit dopravní značky. Na druhou stranu nápad pana náměstka Vymazala, který odstranění dopravního značení podmínil výstavbou městského expresního autoservisu v dolní části náměstí je z ekonomického hlediska také zajímavý.“

Lídr opozice Radek Popelka (ANO)

Co číst dál?

Prohlášení města: Budoucnost mládežnického hokeje v Jihlavě je ohrožena

Sport Hokej Vysočina mluví v MFDNES. Anonymně.

Bude nové pivo „Perkmistr“, hlásí Jihlavský havířský průvod

Myšlenka „Kaipan na Vysočině“: postav si ve škole pořádnou káru!

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna