Myšlenka „Kaipan na Vysočině“: postav si ve škole pořádnou káru!

MIROSLAV MAREŠ

Zatím jde o myšlenku, která se stále víc blíží momentu realizace. Středoškoláci na technických školách Vysočiny dostanou příležitost z dodaných dílů stavebnice postavit funkční automobil. Elegantní sportovní vůz „nahoře bez“ pro maximální zážitek z jízdy. Celý projekt by zastřešoval Kraj Vysočina, který by mohl pro vozidla i vystavit povolení k silničnímu provozu. Projekt má označení „Kaipan“ podle názvu severočeské automobilky z Liberce, která vám dodá automobil v podobě stavebnice. Pak už záleží jen na vlastní šikovnosti a vytrvalosti.„Postaví ho studenti s mistry odborné výuky a bude majetkem školy,“ vysvětluje krajská radní pro školství Jana Fialová.

Sporťák Kaipan 14

Zatím je na dobré cestě stavba prvního prototypu pod patronátem strojírenské firmy Bosch, pro další zhruba čtyři prototypy musí ředitelé škol sehnat peníze na financování projektu. Střední školy v Jihlavě, Třebíči, Pelhřimově, Žďáru a Chotěboři by mohly být dalšími v pořadí, kde si studenti v hodinách odborné výuky postaví školní automobil.

Sporťák ale potřebuje vedle elegantní karoserie i motor a převodovku. Tady začne Vysočina brzy vyjednávat s mladoboleslavskou automobilkou o možnostech spolupráce.

„Musíme na tom pořádně zapracovat, ale myšlenka se rodí,“ dodala krajská radní Jana Fialová.

Co číst dál?

ODHALENO! Investice tiskového mluvčího: zbourání Prioru a zatravnění náměstí

Střepiny TV Nova: Kde je vchod do bunkru? Stojíš na něm!

Bezpečná Vysočina: děti viděly silniční kontrolu očima policistů

Problém Českého mlýna: laguna a igelitky místo odpadkových košů

Viktor Ujčík: Malé kluky musí hokej bavit!

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna