Pelhřimovský vodovod je jako cedník, s vysokými ztrátami vody radní počítají

kapkaPelhřimovská radnice plánuje samostatné provozování místního vodovodu. Samotný vodovod je ale v katastrofálním stavu, což lze vyčíst z rozhodnutí o půlmilionové pokutě.

„Dlouhodobě obvyklá ztrátovost se s vyloučením zcela abnormální hodnoty r. 2011, pohybovala v rozmezí cca 15 – 19 %, přičemž v kalkulacích vodného na r. 2013 a r. 2014 aplikoval účastník řízení ztrátovosti 29,82 % a 25,52 %. To znamená, že nesrovnatelně vyšší. SFÚ do svého přepočtu kalkulací zakomponoval 25 % ztrátovosti, což se v reálné rovině, jeví více než korektní,“ napsal Specializovaný Finanční Úřad (SFÚ) do svého rozhodnutí (rozhodnutí zde).

Pelhřimovští radní počítali ve finančních kalkulacích s dvojnásobnou ztrátovostí kolem třiceti procent na roky 2013 a 2014. Jinými slovy se v cenových kalkulacích plánovala výroba vody, která se ztratí při dopravě z vodárny k zákazníkovi.

 

Radní města Pelhřimova usilovně hledají viníka celé situace. Půlmilionovou pokutu za chybné kalkulace již předepsali radní k úhradě současnému provozovateli. Současně se připravuje výběrové řízení na nového provozovatele vodovodů v Pelhřimově.

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna