Političtina. Necidovo uskupení objevilo nový jazyk ve Velkém Meziříčí

Političtina. Dosud neznámý druh jazyka se objevil ve Velkém Meziříčí. Používá ho uskupení To pravé Meziříčí pod vedením starosty Radovana Necida (ODS) v politickém boji s ostatními politickými stranami ve městě.

Uskupení To pravé Meziříčí rozděluje Velké Meziříčí na své přátele a nepřátele. Příznivce a odpůrce svých myšlenek a cílů. Mezi příznivci starostova uskupení jsou i specialisté na výrobu nepřátel z kohokoliv, kdo nesouhlasí s politikou vůdce uskupení Radovana Necida.

To pravé MeziříčíVýskyt „političtiny“ nezaznamenal zatím kromě uskupení To pravé Meziříčí jiný odborník na jazykovědu a lingvistiku. Politický boj uskupení To pravé Meziříčí se stupňuje tím více, čím je zřetelnější izolace starosty Radovana Necida od zbytku Rady města. Koaliční jednání ve vedení města se stávají zbytečnými, městu vládne skupina dvanácti zastupitelů napříč politickými stranami, která svými dopisy přímo úkoluje starostu Necida. Protože má tato skupina většinu hlasů v zastupitelstvu, může kdykoliv přijít hlasování o důvěře zastupitelů ve starostu Necida. A odvolání z funkce.

Fungování uskupení To pravé Meziříčí patří mezi „zakázaná témata“ v městském zpravodaji. Na obsah městského zpravodaje dohlíží Petros Martakidis, pravá ruka starosty Necida a jeho bývalý stranický zástupce v ODS.

Na anketu zastupitelů k podobě náměstí odpověděli městskému zpravodaji Velkomeziříčsko jen čtyři zastupitelé, patrně v obavě z úpravy svých názorů do podoby vyhovující politickým zájmům starosty Necida.

Politickou moc ve Velkém Meziříčí drží v rukou „vnitřní opozice“ – dvanácti členná skupina zastupitelů, která se zřetelně vymezuje vůči stylu vládnutí starosty Radovana Necida.  Radovan Necid mimo Velké Meziříčí působí ve službách ODS, je předsedou místního sdružení ODS Velké Meziříčí, jen místní politiku dělá ve službách uskupení To pravé Meziříčí.

Vnitřní opozice uvnitř vládnoucí koalice ve Velkém Meziříčí stále viditelněji ovlivňuje místní politiku ve Velkém Meziříčí, proto čelí stále silnějším útokům propagandy ze strany příznivců starosty Necida. Sám starosta Necid například rozděluje média na „přátelská“ a „nepřátelská“ podle toho, jak píší o politice uskupení To pravé Meziříčí.

Politická budoucnost Radovana Necida ve funkci starosty záleží na tom, jak dokáže najít shodu s většinou zastupitelů sdružených do neformálního seskupení zvaného „vnitřní opozice“. V krajním případě může starosta Necid sáhnout i k tvrdé politické represi s cílem umlčet nebo alespoň ovlivnit ve svůj prospěch většinu zastupitelů města.

 

 

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna