Radní chtějí výlučně po hokejistech seznamy hráčů, jiné místní oddíly je předkládat nemusí

logo Lední medvědiRadní města Pelhřimova se opět chystají vymáhat osobní informace o členech hokejového oddílu Lední Medvědi. Konkrétně jde o seznamy hráčů jednotlivých ročníků.  Takové informace ale Lední Medvědi odmítají radnici poskytnout, protože jde nad rámec zákonných požadavků místní radnice.

„Seznam členů oddílu pro čerpání dotace jsme poskytli, tak co ještě chtějí?,“ podivil se předseda oddílu mládeže HC Lední Medvědi Radek Procházka.

Podle Procházky oddíl poskytl pelhřimovské radnici veškeré informace pro čerpání dotace.

Snahou radních  je ovšem požadované informace získat. A třeba i nátlakovou hrozbou neposkytnutí dotace.  Místostarosta Josef Koch (KDU-ČSL) se nebrání poskytnutí dotace, oddíl by ale měl radním poskytnout požadované informace.

KochMezi hokejovým oddílem Ledních Medvědů a vedením města panují už několik let vyhrocené vztahy po podání trestního oznámení vedení města na hospodaření hokejového oddílu. Několikaměsíční policejní vyšetřování ovšem nezjistilo spáchání trestného činu. Napjaté vztahy mezi politiky a hokejisty dokládá i to, že seznamy hráčů nemusí radním města předkládat žádný jiný sportovní oddíl.

Lidovci se dokonce před několika lety pochlubili odvahou,  s jakou jejich lídr Koch „řízl“ do hokeje spolu s ostatními radními do hokeje.

Zatím posledním střetem mezi sportovci a politiky byl spor o používání letní pomůcky pro trénink bruslení (více zde), pomůcka byla nakonec povolena.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna