Rozpad koalice: ANO chystá střednědobý plán investic Jihlavy

ANOPo listopadovém jednání města se uvolnily židle radních města Jihlavy. Zástupci uskupení Forum Jihlava a ODS byli odvoláni v tajném hlasování (více zde). Současně se rozběhla jednání o podmínkách vstupu zástupců hnutí ANO do koalice.

“ Předpokládáme, že primátor zůstane nadále jako lídr města,“ naznačil Občasníku zastupitel Daniel Mayer (ANO). Ve vedení města by mohlo dojít k určitému přeskupení kompetencí. Není vyloučené, že se primátor Chloupek vrátí k „svému“ resortu, k řízení školství. Ale vše je podle zastupitele Mayera zatím otevřené – jednání budou teprve zahájena.

Hnutí ANO si vzalo za cíl  připravit střednědobý plán investic města v horizontu pěti až deseti let včetně možností financování. Práce na tomto koncepčním dokumentu by měly být dokončeny v horizontu několika měsíců. Z rozsahu současných aktivit hnutí ANO lze tušit zájem o řízení oblasti investic města.

„Chtěli bychom prosadit i řešení centra města. Východoslovenské Košice tři roky přestavovaly centrum města, ulice byly rozkopané, ale dnes je to hezké město. Veřím, že v tom najdeme shodu nejenom na platformě případné budoucí koalice.“ dodal Mayer.

Košice jsou rodným městem předsedkyně zastupitelského klubu hnutí ANO Jany Mayerové. Právě Mayerová by se mohla ujmout řízení oblasti dopravy a investic jako nová náměstkyně primátora.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna