Síla územního plánu: klid, mír a soulad rozvoje Rantířova, Humpolce i Jihlavy

fbKvalitní územní plán obce má svoji nesmírnou hodnotu v podobě shody na rozvoji obce. V Rantířově si sousedé navzájem vysvětlují pojem „drobná řemeslná výroba“ a hranici s „velkou řemeslnou výrobou“. Jinými slovy: co v dané lokalitě být může a co nemůže. Starosta Rantířova ze všech sil bojuje v zájmu obce proti záměru místního podnikatele rozšířit provoz firmy o galvanovnu. Výklad pojmů z územního plánu obce bude značně rozdílný a bude záležet na rozhodnutí konkrétního úředníka, zda galvanovna bude nebo nebude stát.

Trochu odlišná situace kolem územního plánu je v Humpolci. Místní podnikatel a zastupitel Stanislav Bernard plánuje rozšíření pivovaru v souladu s novým územním plánem. Místní aktivisté a možná i opozice mohou schvalování nového územního plánu značně zpomalit.

Podnikatelé v Humpolci i Rantířově znají hodnotu času v podnikání. Čas jsou peníze. Rantířov žije venkovským tempem, podnikání si vyžaduje značně vyšší tempo na které vesnice jako Rantířov není zvyklá.

I krajské město čeká nové veřejné projednání a vypořádání námitek před schválením nového územního plánu. Zpoždění proti časovému plánu přijetí nového územního plánu je viditelné v Humpolci i Jihlavě. Rantířov, Humpolec i Jihlava jsou místa střetů veřejného mínění s představami podnikatelů a politiků o směru udržitelného rozvoje města.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna