(FOTO) Střet zájmů starosty Navrátila: podepisuje dotace spolku, jehož je členem!

Starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil byl po celé funkční období ve střetu zájmů: rozhodoval a uzavíral smlouvy se spolkem Erteple a Hmla, jehož je členem. Stanovy spolku Navrátilovi ukládají povinnost aktivně se podílet na plnění cílů spolku. A tuto spolkovou povinnost starosta Navrátil vzorně plní.

Například při uzavírání smluv o dotovaných akcích města. Pokud by tuto informaci veřejně oznámil zastupitelům města, asi by nemohl ani podepsat smlouvu o dotaci města.

Zapsaný spolek Erteple a Hmla je provozovatelem hudebního klubu Batyskaf, kde působil starosta Navrátil ve funkci ekonoma spolku.

Valná hromada spolku se má scházet nejméně jednou ročně za účelem schválení účetní uzávěrky a výsledku hospodaření. Zatím není jasné, zda valná hromada spolku Erteple a Hmla vůbec konala za účelem schválení účetní uzávěrky za rok 2017.

Na valných hromadách spolku Erteple a Hmla má starosta Navrátil přímo vzornou účast. Účastnil se valných hromad spolku v roce 2015 i 2016. O konání valné hromady v roce 2017 chybí jakékoliv informace.

Starosta Zdeněk Navrátil se během působení na radnici dostává opakovaně do přímo vzorového střetu zájmů:  rozhoduje z pozice veřejné moci o věci, na níž mají svůj osobní zájem.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna