Uprchlické oťukávání rozhodla vstřícnost místních politiků Jihlavy

Sympatie napříč jihlavskou politickou scénou rozhodly o prvenství metropole Vysočiny při pomoci křesťanským rodinám v Iráku.  Vyjednávání o možnosti pomoci celým iráckým rodinám s malými dětmi měl na starosti náměstek primátora Jaroslav Vymazal (ODS). Pod náměstka Vymazala spadá odbor správy městských realit, který má na starosti hospodaření s městskými byty.

fb

Neziskové organizace v době předvánoční patrně zahájily sondování situace, jak by se metropole Vysočiny tvářila na příchod rodin s dětmi z iráckých uprchlických táborů. Reakce jihlavských politiků (více zde) byly pozitivní a plné pochopení. Sympatie politiků značně urychlilo jednání a zkrátilo dobu oťukávání na minimum. Radní města Jihlavy se na prvním lednovém jednání vedení města přiklonili k možnosti integrace necelých tří desítek iráckých křesťanských uprchlíků (více zde).

Krátce po skončení jednání Rady města

 

I z vyjednávání neziskových organizací s náměstkem Vymazalem lze tušit zájem rozmístit rodiny do bytů v městských částech Jihlavy. Vedle ukrajinců, vietnamců, mongolů nebo číňanů budou v Jihlavě žít i cizinci, kterým pro jejich víru hrozila smrt v jejich rodné zemi.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna