Máte padáka? Vedení Pelhřimova chystá personální změny v místní umělecké škole

Zástupce ředitele Mojmír Chýna

Vedení města Pelhřimov se podle informací Občasníku chystá řešit situaci v místní umělecké škole změnou na řídících postech školy. Za  poslední rok se problémy v komunikaci mezi aktéry ve vzdělávání, a to především mezi vedením školy a pedagogy, ještě více prohloubily.

Naprostá většina pedagogů projevuje nespokojenost s řízením školy a to především v osobě zástupce ředitele, který nemá pedagogické vzdělání pro činnost umělecké školy a svým chováním vyvolává napětí v pedagogickém sboru.

Vedení školy procesy ve škole řídí málo nebo vůbec. Od poslední inspekční činnosti došlo ke zhoršení kvality vedení dokumentace školy.

Ředitel ZUŠ Pelhřimov Pavel Knězů

Vedení pelhřimovské umělecké školy neusiluje aktivně o spolupráci s městem Pelhřimov jako zřizovatelem školy. Navazování partnerství s dalšími školami a partnery je spíše v rukou pedagogů než vedení. Aktivita vychází především z řad učitelů. Přestože škola vykazuje velké nedostatky v oblasti řízení, vztahů a spolupráce s vnějšími partnery, dosahuje výborných výsledků převážně díky výborné vzájemné spolupráci učitelů.

Do pelhřimovské umělecké školy chodí více než pět stovek žáků. Žáci jsou zapojeni do hudebních těles např. Mini Band ZUŠ, Jazz Band ZUŠ. Dále pěvecký sbor malých žáků „Kuřátka“, velký pěvecký sbor „DUHA“, Komorní orchestr ZUŠ a další komorní smíšené soubory.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna