Veletoče Rady města Jihlavy: uzavírá a hned ruší vodárenské dodatky smluv

fbAKTUALIZOVÁNO Rada města Jihlavy plánuje změnit své čerstvé předvánoční rozhodnutí a zrušit dodatek smlouvy o zajištění hospodaření s vodárenským majetkem Jihlavy. Smlouvu  radnice uzavřela se svou dceřinnou společností Jihlavské vodovody a kanalizace. Jediným vlastníkem JVAKu je jihlavská radnice, správní radu JVAKu volí a odvolává Rada města: Uzavření dodatku Rada města schválila jen dva dny před Štědrým dnem.

Veletoče při správě městského vodárenského majetku

fbNávrh prosincového dodatku smlouvy s JVAKem i jeho lednové zrušení předkládala do Rady města vedoucí Odboru správy realit Dana Kratochvílová. Služebně spadá Odbor správy realit pod řízení náměstka Jaroslava Vymazala (ODS). Mezi radnicí a městskou společností JVAK panují dlouhodobě napjaté vztahy, ředitel JVAKu Jiří Benáček dlouhodobě čelí opakovaným pokusům o odvolání z funkce.

Primátora vyrušili z dovolené

Kolem zrušení uzavřeného dodatku panují obrovské dohady díky způsobu, jakým bylo zrušení provedeno. Podle informací Občasníku uprostřed vánočních svátků navštívili primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka úředníci jihlavského magistrátu s žádostí, aby smlouvu schválenou Radou města zatím nepodepisoval. Stalo se tak v době primátorovy řádné dovolené. Není jasné, proč tuto záležitost nerozhodl služebně nejvýše postavený zástupce primátora. Tím měl být náměstek Vratislav Výborný.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna