(VIDEO) Dluhy problematické restaurace rostou, prémie ředitele Dufka stagnují

Problematická restaurace v městských prostorách stále neuhradila dluh za nájem. Aktuálně již dluží městské organizaci Jupiter club částku přes sedm set tisíc korun i s úroky. Na konci měsíce srpna byla podána žaloba na vyklizení. Na tiskové konferenci města o tom informovala místostarostka města Jiřina Jurdová.

Prémie ředitele Jupiter clubu Milana Dufka se stále pohybují na absolutním minimu: pět procent. Ředitel Dufek nedokázal vztahy mezi Jupiter clubem a nájemcem restaurace Tomšíkem udržet v normální podobě.

Stále více je jasná potřeba mimořádné finanční dotace města do příspěvkové organizace Jupiter club, v jejím rozpočtu chybí peníze za pronájem restaurace. Tyto peníze bude muset zastupitelstvo města Velké Meziříčí poslat dříve či později jako dotaci své příspěvkové organizaci.

Ředitel Dufek stále častěji uvažuje o odchodu z pozice ředitele do předčasného důchodu, problém s neplatícím nájemcem restaurace je očividně nad jeho síly. Základní povinností každého, kdo je členem voleného orgánu právnické osoby  je vykonávat tuto funkci s nezbytnou loajalitou i s potřebnými znalostmi a pečlivostí. Má se za to, že jedná nedbale, kdo není této péče řádného hospodáře schopen, ač to musel zjistit při přijetí funkce nebo při jejím výkonu, a nevyvodí z toho pro sebe důsledky

Zadlužená restaurace funguje na plný výkon, zisk jde ovšem do kapsy nájemce Tomšíka, dluhy spadnou na hlavu ředitele Dufka. Ředitel Dufek ovšem odpovídá za postup, který zvolil vůči dlužníkovi (více zde). Tři úkony externího právníka stály Jupiter club třicet tisíc (více zde).

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna