(VIDEO) Ex-primátor Vymazal (ODS): Postavme multifunkční halu místo autobusového nádraží!

Autobusové nádraží. Bývalý jihlavský primátor Jaroslav Vymazal (ODS) přišel s další variantou místa pro výstavbu multifunkční haly v krajském městě.  ODS byla ve vedení krajského města přes dvě desítky let, než ji v polovině současného volebního období nahradilo hnutí ANO.

„Jihlava si mohla půlmiliardový úvěr v pohodě, přesto si ho podle představitelů ANO nemohlo vzít. Oni navrhovali jednoduchou rekonstrukci. Teď chtějí stavět novou halu, na novém místě,“ řekl Vymazal. Krajské město by podle Vymazala mělo mít multifunkční halu, nemůže si ji ovšem dovolit zafinancovat pouze z vlastních zdrojů.

Současná lokalita, která se prověřuje pro výstavbu multifunkční halu, je podle Vymazala mimo dopravní infrastrukturu. Světovým trendem je výstavba těchto hal v blízkosti dopravních uzlů.

„Je nadějné, že město bude mít v dohledné době dopravní terminál (u městského železničního nádraží – pozn. red.) a zároveň se uvolní velký prostor po autobusovém nádraží,“ uvažoval Vymazal.

Novou halu by chtěl bývalý primátor Vymazal směřovat do volného prostoru po autobusovém nádraží.  Pražská O2 aréna je napojena přímo na metra a linky MHD. Finské město Tampere staví novou multifunkční halu na pylonech nad železničními kolejemi tam, kde je veřejná doprava.

„Prověřovat lokalitu na okraji města z mého pohledu opravdu není dobré, řada věcí už byla prověřena, jenom se na ně nenavazuje a to nás zaráží,“ uzavřel Vymazal.

Co číst dál?

O místě výstavby multifunkční haly v Jihlavě stále není rozhodnuto

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna