(VIDEO) Jihlava byla „na koberečku“ u hejtmana, vzniknou pracovní skupiny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek si pozval k jednání „na koberečku“ primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka i s náměstky. Tématem devadesátiminutového jednání radních kraje Vysočina s vedením města Jihlavy bylo sladění zájmů Kraje Vysočina se zájmy města Jihlavy.

Hejtman Běhounek odmítl Občasníku sdělit výsledky jednání, krátké vyjádření poskytl jen primátor Jihlavy Rudolf Chloupek.

Mezi krajem Vysočina a vedením Jihlavy vzniklo politické napětí kolem převzetí Denního a týdenního stacionáře, který Jihlava zruší na konci letošního roku. O klienty a zaměstnance se musí „ze zákona“ postarat Kraj Vysočina (více zde).

podané ruceZrušená sociální organizace krajského města i nadále intenzivně staví nové prostory ve svém areálu (více zde) a musí najít nástupnickou organizaci, která převezme závazky udržitelnosti dotace. Kraj Vysočina nedávno odložil rozhodnutí o převzetí celého areálu (více zde).

Pracovní skupiny mají být složeny z krajských a městských úředníků Jihlavy pod politickým vedení jednotlivých rezortních náměstků. Pomoc primátorovi města Jihlavy nabízí i opozice.

„Samozřejmě nabídneme svou pomoc,“ řekl Občasníku lídr jihlavské ODS Petr Laštovička. Zhruba v polovině funkčního období jihlavská ČSSD „přestavěla“ koalici, kdy po desítkách let na radnici odešla ODS do opozice. V koalici ji nahradilo hnutí ANO.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna