(VIDEO) Zrušená příspěvková organizace Jihlavy staví nové budovy

Loni na podzim jihlavští zastupitelé zrušili příspěvkovou organizaci města zaměřenou na péči o postižené občany. I když organizace ukončí činnost na konci letošního roku, v areálu se mohutně staví.

O klienty zrušeného stacionáře se musí „ze zákona“ postarat Kraj Vysočina. „Pokud by měl Kraj Vysočina plnit povinnosti že zákona o sociálních službách, pak musí jít o budování celého komplexu služeb pro mentálně a zdravotně postižené. Nikoliv tedy o nějaké handle s majetkem. O stanovisko krajské komise v této záležitosti ale nikdo nestál,“ sdělil předseda krajské komise pro sociální záležitosti Petr Krčál (ČSSD).

Právě nejasnosti kolem podmínek převzetí rozestavěné stavby financované z evropských dotací brzdí převzetí celé organizace Krajem Vysočina. Na straně Kraje Vysočina je pak nejistá i další existence stacionáře. Bude fungovat jako samostatná organizace nebo bude sloučena s některou z příspěvkových organizací Kraje Vysočina (více zde).

Radní kraje Vysočina uložili náměstkovi Fraňkovi jednat s městem Jihlavou o podmínkách převzetí příspěvkové organizace.

Na konci března se k celé záležitosti vyjádřilo i vedení města Jihlavy, které zrušilo péči o postižené spoluobčany ve své příspěvkové organizaci.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna