VÍME PRVNÍ: České dráhy nabízí Vysočině komfortnější vlaky

České dráhy nabízí Kraji Vysočina možnost nasazení  vozů typové řady 844 na regionální tratě. Vozy mají obchodní název RegioShark. Mezi železničními příznivci jsou známé i pod přezdívkami Žralok, Šarik, Pesar, přední část vozu připomíná tlamu žraloka.


Moderní regionální vlak Českých drah nabízí cestujícím  komfort cestování srovnatelný s dálkovými expresními vlaky.

Z technického hlediska je motorová jednotka ČD řady 844 dvoudílné, částečně nízkopodlažní drážní vozidlo lehké stavby s hydromechanickým přenosem výkonu. Skříň je uložena na třech podvozcích, z nichž oba krajní jsou hnací a prostřední, běžný podvozek typu Jacobs, je společný pro oba díly jednotky. Vozové skříně tvoří ocelové svařence.

Soupravy jsou vybavené klimatizací, oddílem 1. třídy, audiovizuálním informačním systémem pro cestující, oddíly pro přepravu kol a kočárků, toaletou přístupnou pro vozíčkáře a jsou částečně nízkopodlažní. Souprava disponuje 120 místy k sezení, z toho je 15 sedaček sklopných a 9 v 1. třídě, celková kapacita je 240 cestujících.

Typová řada 844 zvyšuje komfort regionální přepravy především zavedením oddílu pro devět cestujících v první třídě.

Vozidlo polského výrobce (přezdívka Šarik je odvozena z jména psa v polském filmovém seriálu Čtyři z tanku a pes) je určeno k osobní dopravě na regionálních a celostátních tratích a síti TEN se střední vzdáleností zastávek čtyři km a celkovou jízdní dobou vlaku do tří hodin.

AKTUALIZOVÁNO: Kraj Vysočina potvrdil jednání o třech soupravách typu žralok pro regionální tratě (více zde).

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna