(VIDEO) Kraj Vysočina potvrdil zájem o žraloky Českých drah

České dráhy nabízí Vysočině zatím tři soupravy regionálních vlaků Regioshark známé pod přezdívkou žralok. Dvě soupravy by mohly být nasazeny na trať Havlíčkův Brod-Světlá nad Sázavou (trať 230) a dál do Ledče nad Sázavou (trať 212).  Třetí souprava by mohla jezdit po trati Jihlava-Horní Cerekev (trať 225) a dál přes Obrataň a Pelhřimov do Tábora (trať224).

Kraj Vysočina naopak nepotvrdil spekulace o nasazení žraloků na celou trať 238 Pardubice-Havlíčkův Brod. Na území Pardubického kraje jezdí soupravy žralok, po Vysočině menší soupravy typu Stadler.

„Vyjádřili jsme zatím zájem, že vozy Regioshark chceme. Jde o vozové jednotky s větším komfortem,“ řekl náměstek hejtmana Vladimír Novotný.

Ve vozech typu Regioshark mohou cestující využít i komfort první třídy (popis a foto vlaku zde).

Nasazení souprav Regioshark na další tratě Vysočiny je otázkou nastavení parametrů veřejné soutěže na desetileté provozování regionálních tratí v projektu Veřejná doprava Vysočiny.

Pronájem tří souprav typu Žralok by měl Kraj Vysočina vyjít na částku třiceti tisíc Euro měsíčně. Nabídka je na tříletý pronájem s možností dalšího prodloužení.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna