VÍME PRVNÍ: Členem dozorčí rady klubu je trenér mládeže DUKLY JIHLAVA

Příští čtyři roky bude v dozorčí radě městské společnosti působit aistent trenéra přípravky HC DUKLA JIHLAVA Bohumil Novák (ČSSD). Do dozorčí rady klubu byl nominován za sociální demokraty. Bohumil Novák je příbuzným předsedkyně městské organizace sociálních demokratů Jany Novákové Hotařové.

„Stává se to běžným jevem, ale nemělo by to být,“ uvedl místopředseda jihlavských lidovců Petr Piáček. I u lidovců existoval v minulosti případ, kdy zaměstnanec byl zároveň členem dozorčí firmy: Krajský zastupitel za lidovce Jan Kasal v době svého působení v ČD Cargo byl zároveň zaměstnancem i členem dozorčí rady státní firmy.

I občanský demokrat David Beke byl překvapen informací o zvolení trenéra Dukly Jihlava do dozorčí rady klubu. „Kdybych to věděl před hlasováním o členech dozorčí rady, požádal bych sociální demokraty o přehodnocení nominace,“ řekl radní Beke.

„Nevěděla jsem o tom a jestli to je střet zájmů vám nepovím,“ komentovala volbu Nováka radní Karolína Koubová (Forum Jihlava).

„Celá záležitost okolo pana Nováka svědčí o mírné neprofesionalitě rady města. Pro příště by bylo vhodné si od jednotlivých nominantů vyžádat alespoň životopis. Příbuzenské nebo přátelské vztahy s jednotlivými členy rady nemohou být jediným měřítkem kvality pro výkon jakékoli funkce,“ řekl ke způsobu výběru lídr opozice Radek Popelka.

I náměstek primátora pro školství, kultury, tělovýchovy Milan Kolář byl překvapen informacé o volbě trenéra přípravky Nováka do dozorčí rady hokejového klubu.

„Zajímavá informace, kterou jsem neveděl. My jsme tam chtěli jako našeho člověka Honzu Šmardu, ale ustoupili jsme koaličním partnerům,“ řekl náměstek primátora Milan Kolář (Forum Jihlava).

Podle vyjádření náměstka Koláře trvala jihlavská ČSSD na volbě Bohumila Nováka do dozorčí rady hokejového klubu.

Stanovisko Magistrátu města Jihlavy jako vlastníka klubu zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna