VÍME PRVNÍ: Úsekové měření rychlosti Jihlava přesune z dálnice D1 na jiný úsek

Radní města Jihlavy budou ještě před volbami rozhodovat o novém umístění stožáru pro úsekové měření rychlosti. Podle informací Občasníku vytipoval odbor dopravy přibližně šest míst ve městě jako možné umístění stožáru pro měření rychlosti.

Úsekové měření rychlosti nutí řidiče projet měřený úsek stanovenou rychlostí. Měří se okamžitá rychlost na vjezdu i výjezdu z měřeného úseku, kamery zaznamenají i registrační značku vozidla. Z naměřených údajů se vypočte rychlost, jakou vozidlo projelo měřený úsek.

 Vozidlo tak musí dodržet stanovenou rychlost v celém měřeném úseku, což je výhodou proti měření okamžité rychlosti pomocí radarů strážníků městské policie nebo policistů PČR.

Podle neoficiálních informací je jednou z možností umístění úsekového měření osada Henčov, kterou řidiči používají jako zkratku a neoficiální obchvat při cestách z Velkého Beranova do průmyslové zóny.

Především u nákladní dopravy by kamery zaznamenaly průjezd Henčovem do průmyslové zóny. Kamerový záznam by byl jasný důkaz o nerespektování zákazu průjezdu Henčovem. Vyjímku má pouze dopravní obsluha Henčova.

autoZatímco měřící policejní hlídky se často ukrývají v houštinách, začátek úsekového měření je vždy na cestě vyznačen vodorovnou čárou. Když pak lehce pozvednete hlavu, uvidíte nainstalovanou kameru, kterak snímá registrační značky provinilců.

Dobrou zprávou je, že i pokud do takového úseku vjedete rychle, máte stále šanci velkému oku ukázat, že patříte mezi problémy nezpůsobující a zákony dodržující většinu.

Určitě tedy doporučujeme dávat na cestu pozor – ne jen kvůli bezpečnosti, ale také proto, abyste bezdůvodně neulevili své peněžence.

AKTUALIZOVÁNO:

Policie České republiky navrhuje umístění úsekového měření do těchto lokalit města Jihlavy:

1.       Silnice III/1311, Jihlava – Smrčná v místě U Lyžaře

2.       Silnice I/38  –  Jihlavský tunel

3.       Silnice I/38 –  most přes ulici Romana Havelky

4.       Henčov

5.       páteřní ulice Sokolovská – úsek mezi křižovatkami s ul. 5. května a ul. Slavíčkova

Tisková mluvčí města Jihlavy Aneta Hrdličková opakovaně odmítá sdělit, které lokality byly navrženy pro umístění úsekového měření. „Rada města zatím nerozhodla o vytipovaných lokalitách, na které by se přístroj pro úsekové měření rychlosti umístil. Nejsou tedy známy,“ uvedla mluvčí Hrdličková.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna