Integrovaný dopravní systém Vysočiny (VDV) má odstartovat v březnu 2020

Ostrý start projektu cestování veřejnou dopravou po kraji Vysočina na jednotnou jízdenku se překládá z prosince 2019 na březen 2020. Právě v březnu by mělo dojít ke spuštění první etapy integrace. Měl by být zaveden jednotný přestupní tarifu VDV u linkových dopravců a u drážního dopravce ČD, a. s. .

V první fázi ale patrně pouze prostřednictvím jednorázových jízdenek.

„Celý systém je ve vývoji a musíme postupovat podle toho, jak se podaří vysoutěžit jednotlivé systémy. Co je v tuto chvíli jisté je nový jízdní řád na Českých drahách od prosince 2019,“ řekl hejtman Jiří Běhounek.

S termínem spuštění Veřejné dopravy Vysočiny od března 2020 pracují úředníci na krajském úřadě.

„My si nějaké termíny musíme říci, protože jinak bychom mohli dojít až do příštího tisíciletí,“ dodal hejtman Běhounek. Oznámený termín startu projektu VDV v březnu 2020 nemusí být definitivní, kraj Vysočina počítá až s dvouletou rezervou proti původně plánovanému termínu v polovině prosince 2019.

Integrovaný dopravní systém IDS s názvem „Veřejná doprava Vysočiny“ propojí vlakovou, autobusovou a městskou hromadnou dopravu, aby na sebe jednotlivé spoje navazovaly. Cestující tak budou moci na jednu jízdenku cestovat napříč krajem. Kraj Vysočina je poslední ze všech krajů v ČR, který nemá žádnou tarifní integraci.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů