Letní provoz úzkokolejky je nejistý, chybí poslední úřední dokument pro úřední oživení

Čas běží. Nejdůležitější dokument pro oživení veřejné dopravy na jindřichohradecké úzkokolejce stále chybí. Jmenuje se Osvědčení o bezpečnosti provozovatele dráhy. Vydává ho Drážní úřad jako úřední orgán a zjednodušeně řečeno dokládá, že má provozovatel správně aplikovaný systém zajištění bezpečnosti provozu na dráze. Úřední proces vystavení Osvědčení o bezpečnosti dráhy trvá šest měsíců, kratší termín lze stěží očekávat vzhledem k očekávané důkladné úřední kontrole stavu úzkokolejky. Zatím o vydání důležitého dokumentu úzkokolejka nepožádala.


K žádosti musí jindřichohradecká úzkokolejka předložit veškeré dokumenty, které s tím souvisejí. Finanční náklady na vyhotovení dokumentů a úhradu poplatku za vydání je ve výši kolem dvou set tisíc korun, finanční příspěvek přislíbilo město Jindřichův Hradec.

Úzkokolejka musí státním úředníkům Drážnímu úřadu předložit i důkazy o uplatňování v dokumentech popsaných postupů v praxi. Vzhledem k tomu, že provozovatel Správa úzkokolejných drah dráhu momentálně neprovozuje, důkazy o aplikaci postupů předložit pravděpodobně nemůže. Pokud osvědčení získá, bude to maximálně na dva roky, po kterých bude muset požádat o osvědčení znovu. V té době už bude hodnoceno i zmíněné uplatňování postupů v praxi. Osvědčení se vydává na dobu maximálně pěti let.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů