Vysočinský STAN má statisícové dluhy, směřuje na námluvy s KDU-ČSL

STAN logoMezi vysočinskou organizací TOP09 a hnutím Starostové a nezávislí (STAN) existují podle informací Občasníku nevyrovnané závazky ve výši statisíců korun. Dluhy STANu připustil i tehdejší vysočinský předseda STANu:

„Něco tam zůstalo z minulých parlamentních voleb, blíže to nebudu komentovat,“  řekl bývalý vysočinský předseda TOP09 Martin Sedlák.

Naopak mluvčí celostátního vedení hnutí Stan Karel Kreml je přesvědčený o uhrazení všech závazků z posledních parlamentních voleb s TOP09.  „Žádné takové závazky neexistují, TOP 09 je nikdy na celostátní úrovni nevznesla. Mezi námi je všechno vyrovnáno,“ tvrdí Kreml.

Současný nový předseda vysočinské organizace TOP09 Jiří Blažek nechtěl nedořešené závazky blíže komentovat. „Musím se nejdříve seznámit se situací,“ řekl Blažek.

Restart vysočinského STANu

Na Vysočině hnutí Starostové a nezávislí zvolilo nové krajské vedení v čele se starostou Pacova Lukášem Vlčkem (více zde). „Nic o minulých dluzích nevím. Peníze tečou přes pražskou centrálu, takže to je otázka na ně,“ prohlásil Vlček. Dalším významným představitelem STANu na Vysočině se stal náměstek hejtmana Pavel Pacal, který je funcionářem hned dvou politických hnutí současně (více zde).

Námluvy s lidovci

V nejbližší době by měli Starostové a nezávislí zahájit užší „regionální námluvy“ s lidovci. Politická jednání se posunou do fáze přípravy společné kandidátní listiny a další přípravy společné volební kampaně.

„Přeji lidovcům hodně štěstí s tou prodejnou partnerkou,“ prohlásil bývalý vysočinský předseda TOP09 Sedlák.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna