Znáte se? Lektorka provokativního tance Kamila Růžičková

Kamila Růžičková

Kamila Růžičková je lektorkou twerku, tance, který si vysloužil pověst nemravného tance. „Rozhodně nesouhlasím, že by naše lekce byly více nemravné, než například hodiny orientalniho nebo latinskoamerickeho tance,“ říká na úvod rozhovoru Kamila Růžičková.

Jak dlouho trvá naučit se twerk?

Twerkem se dnes nazývá taneční styl,který se vymanil z dancehallu. Původne jediný taneční krok-natřásání zadečku-se stal ve světě tak oblibený, že se stal samostatným tanečním stylem. Takže logicky se napojuje na další taneční vlákna…na street dance,hip hop,dancehall. Pokud tedy mluvíme o cele choreografii,je to otázka několika měsíců,roku… Pokud jde ale pouze o samotný twerk,tedy twist a jerk, tak to se dá celkem kvalitně při správné technice provedení naučit již za pár dnů či týdnů.

Jak moc twerkování probouzí v těle nemravné myšlenky?

Pro tanečnice to znamená v první řadě pořádnou dřinu. Nemravné myšlenky to tedy může vzbuzovat spíše v divácích a to by pak byla tedy otázka spíše na ně.

Jaký je na Vysočině zájem o twerk?

Twerk je velký hit a Vysočinu také zasáhl v plné síle.Věechny ženy a dívky byly zvědavé, o čem se v celém světě mluví .Ze začátku k nám na ukázkové lekce přicházely zástupy zvědavých zajemkyň všech věkových kategorií. Samozřejmě realita je taková, že to opravdu není disciplína pro každého. Málo se ví o tom, nebo se holky přesvědčily na vlastní kůži, že je to opravdu náročné kardio cvičení, náročné na celkovou fyzickou zdatnost, tak koordinaci pohybu, které vypadají záměrně jednoduše,ale bez posilování a pravidelného tréninku se nedají technicky provádět.

Čím si Vás twerk získal? Co je na něm zajímavého? Natřásání prdelkou?

Je to tak.Prapůvod twerku je v živelných afrických tancích.Myslím si, že nás ženy právě okouzluje ten návrat ke kořenům. Citíme se přirozeně,žensky,sexy…

Twerk se cvičí až od plnoletosti? Nebo máte i mladší zájemkyně o twerk?

Nejčastějšími zájemkyněmi jsou ženy mezi 20 ti a 30 ti lety ,ale sem tam se najdou i tanecnice mladší. Vzhledem k tomu,že na našich hodinách se neděje nic nemravného,tak v tom nevidím žádný problém. Naopak právě v tomhle věku je důležité vést dorůstající mládež k výchově a vkusu,vhodné mire … tak,že vše,dokonce i twerk se dá dělat vkusně.

Tanečnice Twerku

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna