Piráti v Jihlavě pokračují v demonstracích, testují trpělivost Magistrátu?

Česká pirátská strana pokračuje v sérii demonstrací proti turecké invazi v severovýchodní Sýrii. „Dnešní demonstraci v Jihlavě zahájí pirátský poslanec za Vysočinu Jan Pošvář a bude možné zde podepsat petici adresovanou vládě ČR,“ stojí v tiskové zprávě České pirátské strany.

Kromě jihlavského happeningu pořádali Piráti akce v dalších pěti městech – Praze, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích, Liberci a Písku.

„Jsem velmi rád, že Sněmovna schválila usnesení odsuzující tureckou agresi. Na něm jsme se podíleli s dalšími poslaneckými kluby a vyzvali jsme premiéra, aby prezentoval české postoje na zasedání Evropské rady a požadoval formulování sankcí, které by donutily Turecko k zastavení invaze. Zastavit export zbraní v této naléhavé situaci nestačí. Nezapomínejme, že Kurdové byli klíčovým spojencem Západu v boji proti takzvanému Islámskému státu,“ uvedl Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany.

V Jihlavě se demonstrovalo již minulý týden ve středu.

Další demonstrace přinesla možnost připojit se k petici, která požaduje, aby vláda České republiky okamžitě uvalila přísné ekonomické sankce na tureckou republiku do doby, než bude zastavena turecká agrese vůči severní Sýrii a turecká vojska se stáhnou zpět na území Turecka. 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů