Anonymizováno! Výměnu pískovišť dělal zeť žďárské místostarostky (ANO)

Každoročně se na jaře mění písek ve zhruba třetině městských pískovišť. Úředníci Městského úřadu ve Žďáru nad Sázavou pečlivě anonymizovali veškeré údaje objednávky za zhruba sto padesát tisíc korun. A to i ty, které měly zůstat veřejně dostupné. V rámci proporcionality mezi zájmem na ochranu osobních údajů a právem veřejnosti znát dodavatele města nelze skrývat jména a příjmení živnostníků, kteří dodávají služby města. Při dodávce služeb městu jako veřejné korporaci naopak dojde ke zveřejnění jména a příjmení dotyčného živnostníka.

Mluvčí města Blanka Sobolová na veškeré písemné dotazy zarytě mlčela.

Může jít o obrázek text, kde se píše Datum: 14.03.2022 OBJEDNÁVKA JID: 13418/MUZR/2022 OBJEDNATEL Mesto Žd'ár nad Sázavou Žiżkova 227/1 591 01 Żdár nad Sázavou IČ: 00295841, DIČ: CZ00295841 DODAVATEL IČ: 06776051 067 DIČ: CZ9612165222 Kontaktni osoba: Tel.: e-mail: Kontaktni osoba: Tel.: e-mail: Specifikace zboź//služeb: dle cenové nabidky čísio 202202, vymëna pisku V piskovištich na detskych hrištich ve mestẽ Ždár nad Sázavou. Utajenym dodavatelem služeb byl zet' místostarostky Ludmily Rezničkové (ANO). Anonymizaci provedli úrednici Méstského úradu Ždár nad Sázavou.

Podle informací Občasníku byl utajeným dodavatelem manžel dcery místostarostky města Ludmily Řezníčkové (ANO) Adam Křesťan. Informaci potvrdila i místostarostka Řezníčková: „Adam se normálně přihlásil, jeho nabídka byla vyhodnocena jako nejlepší. Myslel si, že bude moci použít minibagr, ale nakonec to dělali ručně lopatami. Dost si při tom mákli,“ uvedla místostarostka Řezníčková.¨¨

S termínem i kvalitou dodaných služeb od svého zetě byla místostarostka Řezníčková spokojena: „Letos nebyly žádné stížnosti občanů na minibagrem rozježděné trávníky u pískovišť,“ dodala Řezníčková.

Podle místostarostky Řezníčkové nebylo možné odmítnout nabídku z důvodu příbuzenského vztahu s vedením města. „Takové jednání by mohlo být vyhodnoceno jako diskriminace,“ dodala Řezníčková

Mluvčí Žďáru nad Sázavou Blanka Sobolová nebyla schopna ani po opakovaných urgencích vysvětlit důvod utajení jména živnostníka, který dodal městu Žďár nad Sázavou požadované služby v požadované kvalitě.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů