Arriva podezírala Kraj Vysočina z nadržování Icomu, námitku zamítl antimonopolní úřad

Společnost Arriva si stěžovala Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, že hodnoticí kritérium pro výběr autobusového dopravce pro desetiletou smlouvu pro oblast Žďárska je zvoleno „na míru“ jednomu z velkých dodavatelů linkové autobusové dopravy působících v Kraji Vysočina, neboť tento dodavatel každých pět let obnovuje svůj vozový park.

I když společnost Arriva dotyčnou společnost nijak nejmenovala, označení „velký dodavatel linkové autobusové dopravy“ lze vnímat jako Icom transport. Společnost Arriva by těžko takto označovala sama sebe, společnosti jako Zdar Žďár nad Sázavou nebo Bodos Velká Bíteš nelze označit za velké dodavatele působící v Kraji Vysočina.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže tuto námitku bral za pouhou spekulaci společnosti Arriva bez jakéhokoliv konkrétního důkazu (a ani bližšího označení daného dopravce, který by měl být zvýhodněn), přičemž dodává, že Kraj Vysočina jako zadavatel nastavil hodnoticí kritérium na sedm let, a nikoliv na pět let, což evidentně dává prostor pro splnění tohoto kritéria většímu okruhu dodavatelů.  

Kraj Vysočina dosud nezveřejnil žádné informace o výsledku výběrového řízení pro oblast Žďárska, kdy hodnota zakázky byla přes šest set milionů korun. Podle neoficiálních informací je nejlepší nabídka od místní společnosti ZDAR. Celkem předložilo své nabídky šest autobusových společností. Rozdíl mezi nejnižší a nejvyšší předloženou nabídkou činí 11,12 Kč/km. Rozdíl mezi nejnižší a druhou nejnižší nabídkou je cca 4 Kč/km.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů