Babišovy peníze pomáhá rozdávat křesťanské Centrum pro rodinu

Předseda vlády Andrej Babiš rozdává peníze lidem v nouzi prostřednictvím Nadace Agrofert. Fond Nadace Agrofert podporuje osamělé rodiče  samoživitele žijící v domácnosti s jedním či více dětmi. Cílem fondu je pomoci aktivním maminkám a tatínkům v jejich snaze najít východisko z tíživé životní situace a vrátit chod rodiny do „normálních kolejí“.

V Kraji Vysočina je kolem desítky případů, kdy Fond Nadace Agrofert uhradil nájemné za lidi, kteří se ocitli v nouzi. V krajském městě Vysočiny Nadace Agrofert uhradila nájemné v sociálním bytě za matku samoživitelku se třemi dětmi. Bližší podrobnosti o celém případu nelze uvést s ohledem na povinnost mlčenlivosti a ochrany osobních údajů.

S rozdělováním peněz peněz předsedy vlády Andreje Babiše pomáhá křesťanský spolek Centrum pro rodinu. “ Rodina je to nejkrásnější, co máme. Proto rodinám pomáháme a podporujeme je,“ zní motto spolku Centrum pro rodinu,“ zní heslo spolku. Příjemcům pomoci Centrum pro rodinu pomáhá se zpracováním žádosti, i samotné doporučení ve formě přímluvy má vliv na vyřízení žádosti. Matky samoživitelky jsou často pod psychickým tlakem z nedostatku finančních prostředků a potřebují pomoc se správným vyplněním a doručením žádosti o podporu z Nadace Agrofert.

Mezi Centrem pro rodinu a Nadací Agrofert vzniká dlouhodobá spolupráce při pomoci matkám-samoživitelkám. Vůbec se nezkoumá politická nebo náboženská orientace matky-samoživitelky, celá záležitost se posuzuje jako „obchodní případ“, který je potřeba řádně zpracovat, doložit situaci samoživitelky a zformulovat žádost o podporu.

Samotnou podporu žadatel v nouzi nedostane ve formě „peněz na ruku“, ale Nadace Agrofert za něj uhradí například dlužné nájemné nebo účet za energie vystavený ve formě faktury nebo vyúčtování.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů