Bílý Kámen: zpomalovací semafor obec zaplatí dvojnásobně, když ho nepostaví

fb1Dynamický semafor má řidiče zpomalovat, pokud jedou rychleji než padesátkou. Starostové si je vesměs chválí, dopravní odborníci krčí rameny. Semafory mají řídit dopravu na křižovatkách, jejich použití ke zpomalení provozu je tak trochu proti pravidlům silničního provozu.

Skrz obec Bílý Kámen řidiči jedoucí z kopce od Větrného Jeníkova do Jihlavy někdy doslova prolétají. Frekventovanou komunikaci musí přecházet místní děti při cestě do školy. Zpomalovací semafor měl stát nedaleko autobusové zastávky.

Nestavět je dražší než stavět bez dotace

Na stavbu semaforu měla obec Bílý Kámen přislíbenou i krajskou dotaci. Obec ale vůbec nezačala stavět. Důvodem je smlouva s firmou, kterou obec v minulosti podepsala.

„Ta smlouva je tak nehorázná, že to stavět nechci,“ prohlásila starostka Bílého Kamene Eliška Fridrichovská. Letos v dubnu zastupitelé na návrh starostky Fridrichovské odmítli dotaci z Fondu Vysočiny. „Navrhované řešení umístění semaforu ve směru od Jihlavy za přechodem pro chodce neřeší bezpečnost daného úseku,“ píše se v usnesení dubnového zastupitelstva.

Když ale semafor nebude stát, i přesto ho obec zaplatí. V podobě sankce stavební firmě, která ho měla realizovat jako stavební zakázku.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů