Britská mutace COVID-19 ochromila Magistrát Jihlavy

Magistrát města Jihlavy je jednou z institucí, kde byla potvrzená nákaza britskou mutací koronaviru. Ta má být podle některých expertů mnohem infekčnější a nebezpečnější.

Podle krajské epidemioložky Aleny Dvořákové se prověřuje pětačtyřicet podezřelých vzorků z celého Jihlavska u kterých se čeká potvrzení nálezu britské mutace COVID-19.

Vláda kvůli britské mutaci ještě víc zpřísnila opatření a od soboty 30. ledna 2021 mimo jiné také nařídila, aby lidé omezili kontakty s jinými osobami než se členy domácnosti na nezbytně nutnou míru.

Povinná karanténa pracovníků na některých odděleních jihlavského magistrátu navíc ochromila personální možnosti vyřizovat některou úřední agendu a například jihlavská matrika musí na celý týden zcela zastavit provoz.

Částečně omezený provoz bude muset být i na odboru dopravy nebo na oddělení občanských průkazů a cestovních dokladů. Odbor dopravy se s karanténou potýkal už minulý týden.

„Prosíme všechny, aby zvážili, zda je jejich cesta na úřad opravdu nezbytná a nedá se odložit. Setkáváme se s tím, že se k nám chodí lidé pouze na něco zeptat nebo se zdržují na chodbách a povídají si se známými. To je teď bohužel nepřípustné,“ zdůraznil tajemník úřadu Evžen Zámek.

Telefonní konzultace nebo emailová komunikace zůstávají nepřerušeny a magistrát je doporučuje před každou cestou na úřad. Také online objednávkový systém webcall, který je využívaný některými odbory, je bez přerušení v provozu a klienti objednaní přes tento systém budou vždy přednostně obslouženi. 

Magistrát upozorňuje, že vstup do hlavní budovy magistrátu je stále pouze z ulice Hluboká a že při návštěvě úřadu je nutné mít po celou dobu pohybu v budově nasazenou roušku nebo nejlépe respirátor s certifikací FFP2. U vstupů do budov magistrátu budou od pondělí 1. února 2021 během úředních hodin asistovat strážníci městské policie. Zaměstnanci budou u vstupů zjišťovat, za jakým účelem lidé na úřad přicházejí. „Lidem, kteří přijdou jen se na něco zeptat, nebo např. vyzvednout sáčky na psí exkrementy, nebude umožněn vstup. Prosíme, zvažte v této složité době cestu na úřad a snažte se co nejvíc věcí vyřešit online a po telefonu.“ zopakoval tajemník Evžen Zámek.

AKTUALIZOVÁNO: Vnitřní uspořádání očkovacích center v kraji Vysočina už je vidět v Pelhřimově (více zde), jihlavské centrum bude v provozu sedm dní v týdnu (více zde). Britská mutace může na jaře způsobit peklo (více zde). O víkendu řešili policisté „covidové“ přestupky (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů