Budoucnost jihlavské MHD: začne linka č. 6 jezdit Vrchlického ulicí?

dopravní podnikVedení krajského města má k dispozici studii, která hovoří o nutnosti dopravní obsluhy Vrchlického ulice. Nejdříve autobusy, později trolejbusy.

O provozu městské hromadné dopravy v ulici Vrchlického se hovoří již od její dostavby v roce 2007. V plánu je výstavba trolejbusové dráhy a protažení jedné z trolejbusových linek. Ačkoliv ulice vede po okraji velkých sídlišť Horní Kosov a Na Dolech, jsou zde vybudovány i zastávkové zálivy, připravené sloupy na trakční vedení, do dnešního dne zde není provozována ani autobusová linka. V současné době mají obě sídliště každá pouze jedinou zastávku MHD a zejména obyvatelé rozrůstajícího se sídliště Na Dolech mají neúměrně dlouhé docházkové vzdálenosti na nejbližší zastávku. Na úseku jsou stavebně připraveny tyto zastávky:

Zastávka Poliklinika

Přiblížuje MHD k hlavnímu vstupu do budovy polikliniky a hlavnímu vstupu do nemocnice, je však nutné vystavět přístupové cesty k zastávce.

Zastávka Zátopkova

Snížení docházkových vzdáleností pro oblast ulic Zátopkova, Pavlovova a Ladova, obsluha obchodního centra UNI HOBBY a rozvojové plochy v této oblasti

Zastávka Zimní

Snížení docházkových vzdáleností pro obyvatele oblasti ul. Zimní, Kaštanová, Halasova, Dykova, Poláčkova, F.X.Šaldy, Kainarova.

Pro zlepšení pokrytí oblasti a snížení docházkových vzdáleností je vhodné doplnit síť stávajících a navržených zastávek o další místo.

Zastávky Buková

Trojice nových zastávek bude umístěna v blízkosti křižovatky ulic S.K.Neumanna a Vrchlického, po jedné na každém výjezdovém rameni z křižovatky. Tento způsob umístění umožní v obou směrech zastavení linky vedené Vrchlického ul. a zároveň i linky vedené po ul. S.K.Neumanna.

Do doby zprovoznění trolejbusové tratě v této ulici je nutné okamžité zavedení autobusové linky obsluhující tuto oblast města. Například přetrasováním autobusové linky č. 6 Vrchlického ulicí.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů