Chybí papír na výplatu milionové odměny kandidátovi na starostu Jemnice

Docela problém! Správa majetku Jemnice vyplácela odměny svému jednateli Rudolfovi Svobodovi. Jenže chybí jakýkoliv souhlas vedení města s vyplacením odměny. Rudolf Svoboda dnes kandiduje na starostu Jemnice jako lídr Spolku za dobrý život na Jemnicku.

Celý problém je zatím pod pokličkou místní politiky ve stylu „kostlivec ve skříni“ s tím, že pokud se nenajde doklad na výplatu odměnu bude to docela problém: Jednatel městské firmy Rudolf Svoboda si zřejmě vyplatil odměnu sám sobě, aniž by o výplatě odměny řekl představenstvu nebo dozorčí radě městské firmy. Souhlas s výplatou odměny jaksi chybí.

Otázkou zůstává, zda-li při výplatě odměny jednateli Správy majetku města Jemnice nebyla porušena „Péče řádného hospodáře“. Jedná se o abstraktní míru očekávaného jednání, nebo také o požadovanou míru péče, k níž je vázána osoba spravující majetek jiné fyzické nebo právnické osoby. Lze důvodně očekávat, že k výplatě odměny „sám sobě“ musel mít jednatel papír, který posléze posloužil jako účetní doklad.

Bývalý jednatel Správy majetku Jemnice Rudolf Svoboda označil informace Občasníku za „trapný trik politického boje“. „Jako dlouholetý jednatel SMM, s.r.o. Jemnice jsem si nikdy nedovolil dělat něco, co by bylo protiprávní nebo nebylo v souladu se směrnicemi naší společnosti,“ uvedl kandidát na starostu města Jemnice.

Stále se ovšem nedaří najít pamětníka z řad místních politiků, který by si pamatoval způsob schválení téměř milionové odměny a pomohl najít papír, na základě kterého došlo k vyplacení odměny.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů