Další dopravní experiment: povýšení Vrchlického ulice na hlavní

AKTUALIZOVÁNO Vedení radnice projednává další důležitou dopravní změnu v ulicích města: Vrchlického ulice se stane hlavní ulicí v celé své délce. Nejpodstatněji by se změny dotkly dopravního režimu křižovatky Vrchlického a ulice 17. listopadu (před restaurací Na hliništi).

Soulad pěší trasy

Nejvíce chodců prochází křižovatkou 17. listopadu-Vrchlického ve směru od autobusového nádraží ulicí 17. listopadu k budově Krajského úřadu. Tento směr chůze také respektuje současné dopravní značení frekventované křižovatky.

Problém s napojením vedlejších ulic

Kdyby došlo ke změně dopravního režimu křižovatky 17. listopadu-Vrchlického, pak vznikne problém s napojením vedlejších ulic. Diskuse o způsobu dopravního řešení křižovatky ve vedení města pokračuje. Doprava v krajském městě je poněkud mimo vliv Rady města Jihlavy, když například BUS-pruhy na Havlíčkově ulici vznikly bez projednání v Radě města Jihlavy v krátkém časovém horizontu (více čtěte zde).

Posunutá ulice

Vrchlického ulice není ve skutečnosti tak rovná, jak rovná je na mapách. Ve skutečnosti je Vrchlického ulice na křižovatce s ulicí 17. listopadu posunutá zhruba o pět metrů do strany. Pokud by došlo ke změně dopravního režimu, pak se výsledek mohl promítnout do počtu dopravních nehod na ulici Vrchlického.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů