Deset covid pacientů přijelo z Chebu do Humpolce

Velkoobjemový transportní vůz pražské záchranné služby Fénix přivezl deset pacientů s covidem-19 ze Sokolova v Karlovarském kraji do léčebny dlouhodobě nemocných v Humpolci.

Fénix, bájný pták z mytologie mnoha národů, který se po smrti znovu zrodí, je název pro nejnovějšího hrdinu v řadách vozového parku pražské záchranky. Jeho název pomohla vybrat pomocí ankety široká veřejnost a je již třetím speciálem pro řešení mimořádných událostí. Je určen k zásahům s větším počtem pacientů. U evakuací obydlených objektů slouží i jako dočasné zázemí pro nezraněné osoby, které musí bezodkladně opustit svá obydlí.

Specifika tohoto vozu jsou jednak transportní kapacita až dvanáct ležících osob na sklopných lůžkách, a také schopnost pojmout tři přístroji plně vybavená nemocniční lůžka s pacientem. Díky rozvodům po celé délce vozidla mohou být všichni pacienti intenzivního charakteru s přístrojovou podporou. Díky těmto vlastnostem může být využit na široké spektrum typů mimořádných událostí.

Po dobu zhruba sedmihodinového transportu byla poskytována desítce pacientů kyslíková terapie. Spolu s Fénixem, ve kterém byl vedle řidiče přítomný i lékař, vyrazila z Prahy také dvojice zdravotnických záchranářů – specialistů pro urgentní medicínu. Koordinační a doprovodné vozidlo řídilo příslušníci Policie ČR. V obou nemocnicích budou při předávání pacientů asistovat také příslušníci Hasičského záchranného sboru.

O pacienty v Humpolci se postarají Vysočinské nemocnice s dvěma pracovišti v Humpolci a jedním v Ledči nad Sázavou, které mají nyní přibližně tři desítky volných lůžek.   

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů