(DOKUMENT) Pelhřimovský nákup „vodárenského rozumu“ za půl milionu

Pelhřimovská radnice už v roce 2014 zadala zpracování odborného posudku na budoucí provozování městských vodovodů. „Nákup rozumu“ vyšel na půl milionu. Vyplývá to z dokumentu, který se podařilo získat serveru Občasník. Poradenskou zakázku získala pražská firma Vodohospodářský rozvoj a výstavba a.s.

Letos v červnu pelhřimovská radnice znovu „nakupovala rozum“, tentokrát schválili zastupitelé „Záměr posouzení provozování vodovodů“. Bez udání ceny.

Hájek

„Považuji za skandální postup radnice v tak citlivé věci jako je voda a cena vodného a stočného. Přijde mi opravdu neuvěřitelné, že máme tři roky starý posudek za půl milionu korun a nyní necháme udělat další za další peníze. To asi má vedení radnice další poradenskou firmu, které je třeba zakázku svěřit a nebo spíše nevyšel ten posudek tak, jak potřebují. Dění kolem provozování vody je v Pelhřimově opravdu rarita a kuriozita. Očekával bych, že prvně zastupitelé dostanou informaci, co nám doporučil posudek zpracovaný v roce 2014 a v čem se případně musí doplnit a teprve poté bych dával na stůl materiál na nové posouzení, jak to udělal místostarosta Med. Na mimořádném zastupitelstvu se určitě zeptám, proč nám ten posudek zatajil a co v něm je a proč je třeba ho nechat udělat úplně znova,“ řekl Občasníku předseda zastupitelského klubu Změna pro Pelhřimov Pavel Hájek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů