(DOKUMENT) Provolání primátorky Koubové k účastníkům architektonické soutěže o zimní stadion

Dukla Jihlava bojuje o postup do nejvyšší soutěže, vedení města finišuje s přípravou architektonické soutěže na přestavbu Horáckého zimního stadionu na multifunkční arénu.

Budoucí podoba Horácké multifunkční arény musí odpovídat soudobému kulturně společenskému významu sportu. Předpokládá se, že role sportu jako kulturní složky života občanů bude posilovat, a to zároveň s rozvojem vrcholového sportu.

Je třeba, aby došlo k vytvoření arény, která bude, společně s menším zimním stadionem, nejlepším možným způsobem kombinovat profesionální, výkonnostní, amatérský a rekreační sport. Také musí být schopna poskytnout prostory pro větší kulturní akce. Budovu je tedy nutné ve značném rozsahu otevřít a zpřístupnit veřejnosti, ovšem s respektem k některým specifickým podmínkám vrcholového sportu a křížení akcí a provozů.
Ambicí města Jihlavy je navázat na slavnou historii hokejové Dukly, včetně propracované přípravy mládeže, která by se měla pohybovat mezi nejlepšími v ČR.

Nová aréna by měla pomoci k rozvoji a propagaci dalších sportů, které zde budou mít možnost pořádat různé akce krajského, celostátního či mezinárodního významu. Nová multifunkční aréna má ambici se stát přirozeným krajským centrem ledních i dalších sportů.

Bude zde možné pořádat vrcholné sportovní akce a soustředění. Neméně významný by měl být také dopad na širokou veřejnost, která se aktivně, či jen jako diváci účastní formálního i neformálního sportovního dění.

Provolání primátorky Koubové účastníkům architektonické soutěže na přestavbu Horáckého zimního stadionu:

Primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava)

Vážení,
velmi si cením vašeho přijetí účasti v architektonické soutěži. Vstupujeme do nesmírně důležitého veřejného prostoru v širším středu města, který je pevně spojen s tradicí značky Dukla a má až ikonický význam pro celý československý sport. Tvář nové Horácké arény vtiskne podobu významnému kulturně – vzdělávacímu územnímu klastru, v jehož středu se
stadion nachází, a jehož funkci nová výstavba posílí a rozšíří směrem ke sportovním a volnočasovým aktivitám. Rozhodnutí vystavět novou arénu v centru města vnímáme jako zásadní právě kvůli své návaznosti na toto území a na dlouhodobou udržitelnost celého projektu.
Svou účastí přijímáte díl spoluzodpovědnosti za návrh a možná i za budoucí realizaci největší jednorázové investice v novodobé historii našeho krásného města.

Pevně věřím, že společně přistupujeme k tomuto úkolu zodpovědně a s pokorou, což je nedílná podmínka úspěchu.

Přeji všem architektům, aby byly pomyslné tužky vedeny důvtipem, lehkostí, grácií, velkorysostí. Těším se, že se prostřednictvím vašich návrhů budeme schopni podívat do skvělé budoucnosti našeho města.

Úvodní slovo pověřence pro sport Petra Ryšky čtěte přímo zde, prohlášení manažera projektu D. Beke najdete přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů