Dopravce žaluje rozhodnutí antimonopolního úřadu o veřejné dopravě Vysočiny

Kolem výběru autobusového dopravce v kraji Vysočina se rozjíždí právní bitva. Jeden z dopravců podal soudní žalobu na právoplatnost rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a zároveň se domáhal předběžného soudního opatření.

„Krajský soud Brno zamítl usnesením ze dne 25. května 2022 návrh na vydání předběžného opatření žalobce (ZDAR) proti žalovanému Úřadu na ochranu hospodářské soutěže za účasti Kraje Vysočina jako nedůvodný,“ uvedla mluvčí krajského soudu Klára Belkovová.

Žalobce se podaným návrhem domáhal uložení pozastavení zadávacího řízení, popřípadě o nařízení zákazu uzavřít smlouvu na plnění veřejné zakázky „Zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou na území Kraje Vysočina od roku 2022“ pro nezákonnost zadávacích podmínek.

„Soud nyní dále pokračuje v řízení o žalobě proti rozhodnutím Úřadu, které žalobce považuje rovněž za nezákonná, požaduje zrušení těchto rozhodnutí a vrácení věci zpět na začátek do správního řízení,“ uvedla mluvčí krajského soudu Klára Belkovová.

Vyjádření Kraje Vysočina doplníme, jakmile se vyjádření podaří získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů