Dotace pro tenis v Třebíči létá mezi krajskými radními a zastupiteli

Třímilionová dotace pro dostavbu víceúčelové haly Horáckého tenisového klubu poletuje mezi krajskými radními a zastupiteli. V únoru byla stažena z programu jednání zastupitelstva Vysočiny, v březnu byla stažena z jednání Rady kraje Vysočina. Nyní je narychlo znovu zařazena na pořad březnového jednání krajských zastupitelů.

V rámci projektu byla v Třebíči vybudována přístavba provozního objektu k nové montované hale s umělým povrchem.

Stavba byla realizována v období 1. 7. 2020 – 31. 12. 2020 s odložením vyúčtování do 30. 6. 2021. Pro zahájení přístavby v roce 2020 bylo postačující financování z dotace MŠMT. Struktura podílu vlastních zdrojů dle dohody s MŠMT je upravena tak, že spolek může žádat o dotaci město i kraj v letech 2020 a 2021.

Horácký tenisový klub Třebíč, z.s. v roce 2020 od Kraje Vysočina obdržel schválenou dotaci ve výši 2 502 192 Kč na první etapu výstavby víceúčelové sportovní haly a nyní žádal o spoluúčast kraj i na druhou etapu.

Horácký tenisový klub nemůže čerpat finanční prostředky komerčním uvěrem z bankovního sektoru, v příštích letech by nesplňoval podmínky pro oprávněné žadatele dotací z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Horácký tenisový klub zajišťuje činnost krajského centra talentované mládeže. Právě pro potřeby talentované mládeže roste víceúčelová sportovní hala, dojde i k rekonstrukci stávajících šesti tenisových kurtů a oplocení celého areálu.

Vyjádření Kraje Vysočina doplníme, jakmile se podaří vyjádření získat.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů