Global assistance zrušila vyjednávání o nových cenách pomoci motoristům

Napětí na českých silnicích opět stoupá. Asistenční služba Global asisstance zrušila plánované setkání se zástupci odtahových služeb na téma nových cen služeb motoristům v nouzi. Jednat se mělo o nových cenách za pomoc motoristům v nouzi a rostoucích nákladech odtahových služeb.

Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z usługi holowania? - KioskPolis.pl

Informaci o zrušeném jednání potvrdilo několik zdrojů z prostředí odtahových služeb. Už několik let nejsou v cenách služeb motoristů žádné cenové valorizace, není ani zahrnuta inflace. Ceny jsou na úrovni minulého století, odtahovým službám nepokryjí ani náklady na výjezd.

Světem odtahových služeb koluje modelový případ: pro nepřetržitou čtyřiadvaceti hodinovou službu je potřeba šest zaměstnanců, což je s příplatky a odvody nákladová položka ve výši šest set tisíc korun jen na mzdách. K tomu náklad na udržování odtahové techniky a nafta. Odtahová služba je pak schopna pokrýt okruh zhruba padesáti až sto kilometrů od základny nepřetržitou službou.

Jenže asistenční služby vyřizují zásahy odtahových služeb formou formou obchodních případů dle ceníků často bez jakéhokoliv paušálu za pohotovostní služby v odpoledních a nočních hodinách. V denních hodinách se motorista v nouzi dočká jakési pomoci asistenčních služeb, v odpoledních a nočních hodinách je potřeba počítat s dlouhým čekáním.

Obchodní vztahy mezi asistenčními a odtahovými službami jsou napjaté už několik týdnů díky novým ceníkům, které nezahrnují odpovídající růst cen a nákladů. Povinné ručení placené motoristy, z kterého je pomoc financována, ale roste neustále.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů