Gól do vlastní branky? Pelhřimov neuvidí druholigový hokej

fbV termínové listině domácích utkání druholigového týmu Ledních medvědů Pelhřimov nastaly změny. A-tým mužů přenechal svou kabinu mládeži jako reakci na nová pravidla používání hokejových kabin. Nová pravidla začala na zimním stadionu platit s nástupem Technických služeb města Pelhřimov do role správce stadionu. A-tým mužů se ocitl bez kabiny. Kdo dostane jakou kabinu rozhodují radní města Pelhřimov za zavřenými dveřmi. Podle neoficiálních informací Rada města Pelhřimov začala podporovat HC Pumy, hokejový subjekt bez  klubové registrace u Českého svazu ledního hokeje.

Doma až po zastupitelstvu

První domácí utkání druholigový tým mužů Pelhřimova odehraje až po termínu jednání zastupitelstva na konci září. Mělo by se hrát druholigové derby s Havlíčkovým Brodem. Kdy bude hrát druholigový tým mužů v Pelhřimově?

„To je příliš konkrétní otázka, řečeno slovy pana místostarosty Kocha. Myslím si, že derby s Brodem by se mohlo hrát v Pelhřimově, “ prohlásil generální manažer Ledních Medvědů Aleš Kučera.

Začátek sezóny zřejmě odehraje klub na hřištích soupeřů:

„První domácí utkání měl Pelhřimov odehrát doma 19. září, ale Písek souhlasí se změnou pořadatelství. Musí souhlasit Sportovně Technická Komise Českého svazu ledního hokeje (STK ČSLH), “ sdělil mluvčí Zdeněk Zikmund.

Rozhodnutí STK o změně domácího prostředí jsou obvykle souhlasná, pokud se změnou souhlasí oba týmy. Jinak hrozí kontumace.

Středeční Rada města bez výsledku?

Rada města Pelhřimov na svém posledním zasedání 26.08.2015 mimo jiné projednávala provoz zimního stadionu od 1.9.2015. „Zápis ze zasedání není dosud finální (dle zákona o obcích má být zápis pořízen do 7 dní od zasedání – viz § 101 odst. 3 zák. č. 128/2000 Sb.),“ sdělila mluvčí pelhřimovské radnice Alexandra Knappová. Podle mluvčí radnice bude na nejbližším zasedání rady města zápis schválen a poté bude zápis uložen k nahlédnutí členům zastupitelstva města v sídle MěÚ Pelhřimov v souladu s § 101 odst. 3 zákona o obcích.“ Ostatní osoby mají právo na přístup k zápisu podle zákona o svobodném přístupu k informacím,“  dodala mluvčí Knappová.
Na žádost o komentář informace o zrušení domácích zápasů zatím vedení pelhřimovské radnice nereagovalo.
„Bohužel nebudu komentovat vaší informaci, či domněnku. Po oficiálním sdělení zástupců HC Lední Medvědi Pelhřimov s.r.o. se ke všem okolnostem vyjádřím,“ uvedl místostarosta Pelhřimova Ladislav Med (ODS).
Vyjádření starosty Pelhřimova Františka Kučery (ČSSD), místostarosty Josefa Kocha (KDU-ČSL) doplníme, jakmile je obdržíme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů