Henčov: Osada na obchvatu mezi průmyslovou zónou a silnicí na Brno

Když si řidiči chtějí zkrátit cestu od Brna do průmyslové zóny, vezmou to zkratkou přes osadu Henčov. Ušetří si čekání na světelných křižovatkách u Tesco nebo na Okružní ulici. Na úzké silnici z údolí u Malého Beranova vzhůru k Henčovu tak vznikají nebezpečné dopravní situace. Spojovací silnice přes Henčov do Hruškových Dvorů začala fungovat jako severovýchodní obchvat Jihlavy.

„Značka tam je, tu řidič vidí a stejně jede dál. Chtělo by to hlídku městské policie, aby to kontrolovala. Nebo ještě líp státní policie, ta má větší pravomoce. Kamion přes Henčov potkáte čtyřikrát do týdne,“ říká předseda osadního výboru v Henčově Pavel Korber.

Dopravní špičku zažívá Henčov každodenně, v závislosti na střídání pracovních směn v průmyslové zóně na severu Jihlavy.

fb

Statutární město Jihlava nechalo k posouzení dopravní situace osady Henčov zpracovat bezpečnostní dopravní audit.

„Místo je podle auditu nebezpečné, zjednosměrněné, rozšíření ani výhybny v miste nepřipadají v úvahu.Jednim z mála zbývajících řešeni tak je řízení provozu semafory. Ráno pustí víc aut od Helenína do Henčova, odpoledne naopak“, uvedl člen dopravní komise jihlavského magistrátu Dalibor Pituch (ANO).

Bezpečnostní audit navrhuje také přestavbu veřejného osvětlení, které se musí kopat v zemi. „Provozní náklady na dva semafory nemohou být značné“, dodal Pituch.

Vyjádření města Jihlavy k bezpečnostnímu auditu komunikace Henčov se nepodařilo získat ani několikadenního čekání. Vyjádření doplníme dodatečně.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů