Značka „Pozor, kachny!“ v Polné je úsměvná, ale nelegální

V okolí polenského rybníku Peklo a dalších vodních ploch v Polné se pohybuje nemalé množství kachen (i jiného vodního ptactva), které nedbají na hustotu silničního provozu a tu a tam se vydají po pozemních komunikacích na výlet. Řidiče má na pohyb vodního ptactva po silnici žlutá informativní značka.

„Značka je úsměvná, nicméně i když od prvního ledna 2016 platí nová vyhláška, která stanovuje vyobrazení a tvar značek, tato tam určitě není,“ řekl Občasníku policejní komisař Tomáš Procházka.
Před pohybem zvířat varují řidiče výstražné značky  trojúhelníkového tvaru s červeným okrajem a bílým polem, kde je umístěn symbol zvířete.
“ Obrázky ve výstražných značkách se mohou měnit, nejde jen o vyobrazený druh domácích zvířat a volně žijících živočichů. V souvislosti s tím před čím je potřeba řidiči udělit výstrahu tam může být například symbol žáby, pokud jde o migrační cestu nějakého ohroženého druhu. Nicméně výstražné značky jsou Vyobrazení značky z obrázku naše legislativa nezná,“ dodal komisař Procházka.

 

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů