Housing First:Jihlava hledá dobrovolníky pro vyhledávání bezdomovců

Statutární město Jihlava připravuje projekt rychlého zabydlení bezdomovců s intenzivní podporou ze strany města. A hledá dobrovolníky pro vyhledávání bezdomovců.

„Hledáme lidi, kteří ve svém okolí vnímají problém bytové nouze a jsou ochotni nám na pár schůzkách danou situaci popsat. Pomoc veřejnosti je pro naši práci důležitá a napomáhá k tomu, aby zmapování co nejvíce odpovídalo skutečnosti. Ve zkratce lze říct, že čím komplexnější přehled o situaci v Jihlavě budeme mít, tím více budeme schopni vytvořit plán řešení bezdomovectví i bytové nouze přesně na míru,“ sdělil uvolněný radní pro sociální oblast Daniel Škarka.

Koncept „Housing First/Bydlení především“ je vytvořen pro osoby, které potřebují intenzivní sociální podporu, aby byly schopné opustit situaci bezdomovectví. Mezi cílové skupiny, kterým koncept „Housig first“ především pomáhá, patří lidé bez domova s vážným duševním onemocněním či vážnými diagnózami, drogově či alkoholově závislí lidé bez domova a dále lidé bez domova ve špatném zdravotním stavu, s omezujícími chorobami a postiženími.

Po uskutečnění přípravné fáze proběhne fáze realizační. V té budou vybrané domácnosti zabydleny do městských bytů, kam budou docházet pracovníci Oblastní charity Jihlava a poskytovat zabydleným potřebnou podporu. Jde vlastně o výměnu bydlení v městském bytě za ochotu pracovat a léčit se z drogových závislostí (více zde). Například v Brně nebude projekt „Housing First“ pro osoby s trestní minulostí (více zde).

Na projekt „Housing First“ mají politické strany v Jihlavě rozdílný pohled, který zformulovali do tiskového prohlášení (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů