Hovorka (Forum) chce pro svůj festival výjimku z dotačních pravidel města

Zastupitel a ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Marek Hovorka (Forum Jihlava) žádá vedení města o výjimku z dotačních pravidel města.

Vedení města by mělo přimhouřit oko nad podmínkou hradit z dotace města Jihlavy ubytování výhradně na území města.

Podle informací Občasníku jde o částku přes osm set tisíc korun města Jihlavy ze které by měl festival uhradit ubytování hostů festivalu na internátě v Třešti, případně v luxusních hotelích (Rančířov, Střítež u Jihlavy). Důvodem je nedostatek ubytovacích kapacit v krajském městě. Samotnou ubytovací kapacitu hotelů a penzionu nemůže radnice nijak ovlivnit.

Další problematickou položkou při schvalování kulturní dotace je autobusová doprava hostů festivalu mezi místem ubytování a místem konání festivalových aktivit.

Hodnotící komise při přidělování kulturních grantů města Jihlavy musí posoudit, zda veškeré výdaje festivalu splňují podmínku „nezbytných nákladů“.

V rámci realizace projektu dotovaného kulturním grantem lze z dotace města hradit náklady „na dopravu a ubytování účinkujících a aktérů bezprostředně související s projektem.

Také může koalice ve vedení města složená z Forum Jihlava, ODS, KDU-ČSL a uskupení Žijeme Jihlavou dospět k politickému rozhodnutí uhradit dotaci bez bližší kontroly oprávněnosti a účelnosti výdajů festivalu.

Zastupitel Hovorka přestoupil před místními volbami z kandidátní listiny TOP09 k uskupení. Forum Jihlava vedené současnou primátorkou Karolínou Koubovou.

Oproti roku 2018, kdy dotace tohoto projektu statutárního města Jihlavy byla poskytnuta ve výši 2 150 000 Kč, došlo k navýšení požadavku na poskytnutí dotace o 350 000 Kč.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů