Hrabálek s Rapušákem (ODS) kultivují místní politiku Velkého Meziříčí

Nečekané úmrtí dlouholetého člena velkomeziříčské ODS Jiřího Michlíčka značně oslabilo pozici dosavadního starosty Alexandrose Kaminarase (Společně VM). Kaminaras vládne Velkému Meziříčí s pomocí místostarosty Františka Smažila (ANO).

Na místní politické scéně už probíhají intenzivní zákulisní rozhovory o dalším směřování Velkého Meziříčí. V ODS roste silný tandem Hrabálek-Rapušák s kterým vyjednávají ostatní politické strany. Rozhovory ČSSD i KDU-ČSL jsou s ODS veřejným tajemstvím města.

Místostarosta Smažil už nemá další viditelné ambice, starosta Kaminaras se dostává do stále větší politické izolace.

Základní shoda politiků ODS s dalšími politickými stranami místní politické scény dostává mimo hru starostu Kaminarase. Naopak bývalý spojenec starosty Kaminarase Ivana Bíbrová je pro budoucí koalici přijatelnější než osoba starosty Kaminarase jako „osvíceného vládce“ města.

Pravděpodobnější je sestavování budoucí koalice v kanceláři podnikatele a současného radního Tomáše Rapušáka než v kanceláři starosty města Alexandrose Kaminarase. Kaminarasovi hnutí ANO jako politický spojenec není příliš platný, pravděpodobnější je po volbách koalice bez hnutí ANO.

Právě dvojice radní Rapušák-předseda Hrabálek má vysokou šanci sesadit starostu Kaminarase z pozice vedení města. Do vedení města se Kaminaras dostal právě po naplánování „převratu“ v kanceláři podnikatele Rapušáka, kdy byl sesazen tehdejší starosta Komínek (ČSSD) a místostarostka Jurdová (Meziříčské fórum).

Právě rozhovory ODS s ČSSD a KD-ČSL zvyšují nervozitu starosty Kaminarase v čele aktivistů z uskupení SpolečněVM. Společná dohoda o vládnutí bez Kaminarase je na spadnutí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů