Icom na Jihlavsku končí, Kraj Vysočina vybral ČSAD Autobusy České Budějovice

Příštích deset let bude zajišťovat veřejnou dopravu na Jihlavsku ČSAD AUTOBUSY České Budějovice. Firma je známá pod obchodní značkou „Busem“, provozuje městskou a příměstskou dopravu v jižních Čechách. „Smlouvu začneme naplňovat od 1.4.2025, na řešení věcí s tím spojených je tedy čas,“ uvedl ředitel ČSAD AUTOBUSY České Budějovice Vladimír Homola.

ČSAD AUTOBUSY ajišťuje veřejnou příměstskou autobusovou dopravu v okresech Písek, Prachatice, Český Krumlov (včetně městské hromadné dopravy v Písku, Č.Krumlově, Vimperku, Milevsku a Prachaticích) a od 12.6.2023 v okresech Jindřichův Hradec a Strakonice s napojením linek do Českých Budějovic.

„Ve veřejné zakázce na Jihlavsku jsme uspěli díky nejvýhodnější ceně. Při zpracování nabídky jsme využili
náš ekonomický model, s nímž jsme před časem uspěli v Jihočeském kraji, kde máme kontrakt do roku 2032,“ uvedl Karel Coufal, ekonomický ředitel ČSAD AUTOBUSY.

Podle uzavřené smlouvy ČSAD AUTOBUSY na Jihlavsku ročně obslouží přes 3,3 milionu kilometrů, do provozu nasadí 55 nových nízkopodlažních autobusů ve třech kapacitních kategoriích a také přímo v Jihlavě vybuduje provozní a servisní zázemí. V Jihlavě a v Telči pak zřídí informační a předprodejní kanceláře.

Celkem devětačtyřicet bezbariérových autobusů ČSAD AUTOBUSY České Budějovice najezdí v okolí Jihlavy téměř tři a půl milionu kilometrů ročně. Pět z nich bude velkých až pro sto cestujících, nasazeny budou na linky mezi Jihlavou a Telčí. Maximální průměrné stáří autobusů bude sedm let, nové autobusy nabídnou klimatizaci, Wi-Fi nebo vizuální a akustický informační systém pro cestující. Novinkou také bude jednotný zelenomodrý vnější polep nových autobusů.

„Navazujeme na náš obchodní úspěch z Jižních Čech z předloňska, kde zajišťujeme veřejnou autobusovou dopravu v pěti okresech ze sedmi. Naše zkušenosti z tohoto regionu samozřejmě využijeme“ uvedl místopředseda představenstva společnosti a generální ředitel Vladimír Homola.

Do regionu Jihlavska přitom jihočeský dopravce, používající obchodní značku Busem, už zajíždí, např. do Telče, Jemnice, Nové a Staré Říše či Želetavy. Děje se tak od 12. června 2022 v rámci závazku veřejné služby pro Jihočeský kraj.

Společnost ČSAD AUTOBUSY provozuje přes 300 autobusů, jedná se zejména o vozy typu Iveco. Podle údajů obchodního rejstříku má společnost 405 zaměstnanců, základní kapitál 89 milionů Kč a roční obrat přes 750 milionů Kč.

Na Jihlavsku tak končí dosavadní „domácí“ dopravce společnost Icom transport, která zajišťovala veřejnou dopravu desítky let. Že Icom není vítězem desetiletého krajského kontraktu nasvědčoval i protest firmu na průběh soutěže u antimonopolního úřadu (více zde), firma ale nesložila kauci, proto se Úřad na ochranu hospodářské soutěže podaným protestem ani blíže nezabýval.

Více o řediteli jihlavské pobočky Busem čtěte přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů