Jemnice plánuje jednat o zanedbaném areálu Jandov

Budoucnost zanedbaného zemědělského areálu Jandov na okraji Jemnice směrem na Slavonice je ostrým tématem střetů místní politiky v Jemnice. Zemědělský podnikatel Josef Kolář oznámil záměr přestavby na moderní velkochov drůbeže o kterém opozice zastoupená spolkem „Za dobrý život na Jemnicku“ nechce ani slyšet. Naopak každý náznak spolupráce označuje za „kolaboraci“ a nerespektování výsledků místního referenda.

V nedalekém Starém Petříně Kolářův Rhea holding otevřel moderní velkokapacitní výrobnu krmiv.„Cílem je vyrábět kvalitní krmiva se stejnou marží jako vyrábí naši dnešní dodavatelé, plus úspora dopravních nákladů. Ty nejsou malé. Zprovozněním výrobny budeme šetřit kolem 370 korun na každé tuně. Pokud bude cena nafty stoupat, bude to víc a návratnost rychlejší,“ řekl Kolář. Obec Starý Petřín dostala od Koláře darem milion korun, který využije na opravu zdi místního hřbitova.

Jednání starosty Jemnice Pavla Nevrkly a místostarosty Jiřího Kopra s Ing. Kolářem, zástupcem firmy ZEOBS, proběhlo nedávno a obě strany jasně deklarovaly dobrou vůli dosáhnout dohody ve prospěch jemnického regionu. „Předmětem diskuze byl rozvoj regionu z mnoha úhlů pohledu, ať kvality života, kulturního vyžití, ochrana přírody a krajiny, vzdělání či zaměstnanosti. S vědomím výsledku místního referenda, jeho respektování a zároveň potřebě rozvoje regionu došlo k dohodě, že firma ZEOBS ustoupí od záměru výstavby farmy v lokalitě Bažantnice a zástupci města s vědomím potřeby výše zmíněného rozvoje regionu vyvinou úsilí ve smyslu změny názoru občanů na využití lokality Jandov,“ stojí v prohlášení Sdružení nezávislých kandidátů (SNK) Jemnice.

Zemědělec Kolář stále čeká na vývoj v Jemnici, kde se nevzdává. „Já se tam vrátím, my jsme zemědělci. My běháme na dlouhou trať,“ naznačil Kolář.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů