Jihlava neschválila provozní dotaci Potravinové bance pro chudé

Radní města Jihlavy neschválili třiceti tisícovou dotaci na provozní náklady Potravinové banky a na mzdové náklady v rámci činnosti realizované na území statutárního města Jihlavy. Potravinová banka realizovala tuto činnost v letošním roce.

Potravinové banky v ČR | Česká federace potravinových bank, z.s.

Jde o možná vůbec první případ odmítnuté pomoci ze strany měst a obcí Vysočiny, která podporují Potravinovou banku podle vlastních možností.

Potravinová banka Vysočina, z.s. (PBV) je nestátní neziskové organizace, jejíž hlavním cílem je boj proto hladu, chudobě a plýtvání potravin a svojí činností se snaží obnovovat solidaritu mezi lidmi. Zaměstnává pět osob, z toho jsou tři se zdravotním postižením.

Potravinová banka nesmí potraviny kupovat ani prodávat. O předání vybraného jídla potřebným lidem se postarají místní charitativní a humanitární organizace. Činnost banky je nevýdělečná a závisí na dobrovolnické práci.

„Je to pro mě smutná zpráva. Většinou se příspěvky omezují, ale neškrtají. Doufám, že nově zvolená Rada města odmítavé stanovisko přehodnotí,“ uvedla poslankyně Martina Ochodnická (TO09).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů