„Jihlava srdcem“ navrhuje referendum o aréně, mluvila o něm i SPD

Zástupci volebního uskupení „Jihlava srdcem“ zaslali zastupitelům města Otevřený dopis s výzvou, aby na své mimořádné jednání dne 23.8.2022
zařadili bod – Vyhlášení Referenda o výstavbě Horácké multifunkční arény.

„Občané Jihlavy s rozpaky sledují poslední události, které se týkají výstavby Horácké multifunkční arény, zejména pak zveřejnění cenových
nabídek na její výstavbu, které se pohybují v rozmezí 1,9 až 2,25 miliardy korun, což výrazně převyšuje původně plánovanou částku 1,4 miliardy. Vzhledem k růstu cen stavebních prací a materiálů za poslední nejméně rok se taková zpráva dala očekávat. O to větší zklamání budí informace, že vedení města nemá od prvopočátku, nebo alespoň od okamžiku, kdy se ví o situaci, jaká ve stavebnictví v současné době panuje, pro tento případ připravený alternativní plán a harmonogram dalších kroků,“ uvedl zakladatel uskupení Jihlava srdcem advokát Jaroslav Homolka.
Jihlavští zastupitelé se v průběhu srpna sejdou na pracovním semináři, na kterém se bude řešit další postup a následně proběhne mimořádné zastupitelstvo na konci srpna.

„Informace o cenových nabídkách zcela potvrdily objektivní nejistotu týkající se zajištění financování výstavby arény, aniž by to ohrozilo rozpočet a následný provoz města na další roky. Vyzýváme proto zastupitele, aby v takto mimořádném případu zjistilo formou referenda názor občanů města a následně se jím řídilo,“ dodal člen uskupení „Žijeme Jihlavou“ Vít Prchal.

Podle informací Občasníku o možnosti vyhlášení referenda jako nástroje přímé demokracie uvažuje i zastupitelský klub SPD Jihlava. „Za SPD – chceme referendum o financování HMA. Jde o 500 milionů korun navíc z důvodů navýšení ceny u zhotovitelů stavby,“ stojí v prohlášení SPD na sociální síti.

Reakce a stanoviska místních politiků průběžně zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů