Kamarád (ODS): Spory nevedu jen s hlupáky, chci třicetiprocentní volební výsledek

Krajská předsedkyně ODS Vysočina Eva Decroix prozradila na sociálních sítích vnitrostranické spory s dlouholetým starostou Přibyslavi Martinem Kamarádem. „A kluci, nebojte. My víme, že Vás potřebujeme. S kým bych se třeba jinak tak pěkně hádala, že jo Martin Kamarád ?,“ povzdechla si poslankyně Decroix.

Jaké spory prosím vedete s krajskou předsedkyní ODS poslankyní Evou Decroix?
Paní poslankyně je mimořádně chytrá a mediálně zdatná žena (tedy až na to, že zmiňuje interní škorpení na interním jednání ODS na facebooku a přidělává mi tím práci tím, že Vám musím diplomaticky odpovídat, jelikož o sporech doma se přece veřejně nemluví), takže s ní vedu spory prakticky o všem s čím s ní nesouhlasím, jelikož jí to může narozdíl od jiných třeba i obohatit. Spory nevedu jen s hlupáky. S paní poslankyní jsou to spory ideologické, i spory praktické, včera například o tom, jak sestavovat krajskou kandidátku. Myslím, že nás to škorpení baví a v zásadě se potřebujeme. Nakonec, to asi vyjadřuje její příspěvek na facebooku, tedy možná – jistý si samozřejmě nejsem. Nutno ale říct, že jsem se svými názory v menšině, a že má v tomto paní poslankyně navrch.


Čeho se snažíte dosáhnout?
Snažím se dosáhnout toho, aby byla ODS opět minimálně dvacetiprocentní, lépe třicetiprocentní stranou, a abychom důraz na lidskou originalitu a svobodu jednotlivce opět pevně zapsali do genetického kódu této strany. Myslím, že v Přibyslavi se to například daří. Snažím se o to, aby malá sdružení, jako je to naše, měla důvody přežít a nadále existovat, abychom zkušené lidi z nich (malých obcí a sdružení) nenahrazovali zbytnými koalicemi vznikajícími za účelem jednorázového zisku (třeba se starosty) a mladé lidi z nich například s jinými stranami, protože pak přichází o jakýkoli důvod své existence. Nakonec se strašně divíme, proč se počet našich členů a sdružení dlouhodobě zmenšuje. Chci zabránit politikému trendu politických stran bez lidí, i když jsou v současnosti tak úspěšné, protože bez lidí nemá politika smysl.

Budete lídrem ODS Havlíčkův Brod pro krajské volby 2024?
Nominaci jsem v místním sdružení v Přibyslavi získal, ale jelikož kolegové na oblasti vytvořili tlak na to, aby se lídr volil již včera, bez znalosti toho za jakou vlastně kandidátku a s jakým klíčem se bude kandidovat, tak jsem principielně nesouhlasil se samotnou volbou a rozhodl se soutěže – tedy volby lídra nezúčastnit.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů