Kaňkovský (KDU-ČSL): Návrat do koalice komplikuje situace zadluženého lídra ODS

KDU-ČSL v Jihlavě již několik měsíců vyjednává o vstupu do jihlavské koalice na základě platného usnesení městského výboru KDU-ČSL ze září 2019. V tuto chvíli ale jednání lidovců významným způsobem komplikují závažná zjištění kolem náměstka primátorky Jihlavy Petra Laštovičky (ODS).

„Chci zdůraznit, že primárně jde o jeho osobní problém a problém ODS. Avšak je třeba zmínit, že už samotné nejasnosti kolem platebního příkazu jsou pro politika vážnou situací, kterou by měl urychleně vyřešit,“uvedl krajský předseda lidovců Vít Kaňkovský.

Pokud se ale ještě navíc nyní ukázalo, že pan náměstek Petr Laštovička (ODS) využil pro svůj soukromý právní spor služeb právníka města, navíc v době rozjitřené situace kolem vodoprávního sporu, pak tento fakt považuje KDU-ČSL za významné riziko pro důvěryhodné fungování vedení města. 

„Současnou vážnou situaci v Jihlavě jsem včera konzultoval s vedením jihlavské městské organizace KDU-ČSL a dohodli jsme se, že zástupci našeho vyjednávacího týmu dnes vyzvou vedení jihlavské ODS i další členy současné jihlavské koalice k urychlenému řešení vzniklé situace kolem pana náměstka Petra Laštovičky. Jedině tak je podle mého názoru pro KDU-ČSL možné dál uvažovat o účasti v jihlavské koalici,“ uvedl krajský předseda lidovců Vít Kaňkovský.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů